Jump to content

Dijamantska kriza

Recommended Posts

Pozdrav svima , krenula je nova sezona na survivalu, svi su hajpovani oko nove verzije  koja donosi toliko novina i zanimljivosti.

Medjutim neke od opcija koje su očekivane nisu dostupne , nekim modifikacijama nismo zadovoljni ali to je vrlo verovatno sa opravdanim razlogom koji doprinosi kvalitetu igre i anti-lagu.
ALI jedna od stvari koje su modifikovane čiji je uticaj ogroman na sam tok igre i nezadovoljstvo na serveru je Modifikacija mehanike dijamanata, koja dovodi do DIJAMANTSKE KRIZE.

Na nastanak DIJAMANTSKE KRIZE utice više faktora:

1.Custom mapa koja je ubacena nema pećina , nagadjam, jer doprinosi fluidnijem radu servera jer nema bezbroj entiteta koji se spawnaju po njima. Ali bez pećina je  kopanje bilo kojih ruda i traganje za resursima značajno otežano, pogotovo dijamanata. 

2.Uvodjenje anti x-raya . Za ovo pohvala,  uvodjenje ovoga je samo po sebi moglo da resi taj problem "prenagomilavanja dijamanata" . Na prethodnim verzijama servera  je  jedan od glavnih izvora dijamanata na serveru bio od ljudi koji su koristili X-RAY , naravno takvi ljudi bi ubrzo bili  banovani, medjutim dok se to dogodi oni prodaju stakove dijamanata drugim igracima , uglavnom po dosta nizim cenama od redovnih, samim tim stvarajuci disbalans u "vrednosti" dijamanata i same ekonomije servera.

3. Villageri . Ako je problem "punjenje cestova dijamantima",  zasto je problem trejdanje za alate i armore od dijamanta sa villagerima? 🤔

4. Lomljivost dijamanata.... Modifikacija koja verovatno najviše frustrira nas igrače od svih prethodno navedenih.  Dijamanti vrlo retko ispadaju,a jos dodatna stvar koja otežava  je što Fortune enchantment na krampu nema efekat pri kopanju dijamanata.

Prvi razloga je opravdan, za x-ray naravno nema ni govora,  nisu ključni problemi , ali pomenuti su jer značajno doprinose nestašici dijamanata. Četvrti faktor je glavni problem trenutno.

Ne nalazimo se u stvarnom svetu gde se dijamanti kopaju jedino za nakit... 😂. Dijamant je zaštitna slika Minecrafta , jedan od najbitnih resursa u igri, pogotovo u online igri..
Nekolicina je igrača koja uspe da nagomila takozvane čestove dijamanata... 

Čak iako dodje do "nagomilavanja dijamanata " , zašto bi to imalo negativan uticaj na igru ? Ako već nije stečeno x-rayem znači da se neko pomučio da stekne tolike količine. To nije valuta servera , to je resurs koji ljudi skupljaju kao i ostale reurse ...

Da,  postoji opcija /cash koja pretvara dijamante u novac , što je možda jedan od razloga za uvodjenje ovih mera  , ali u ovoj situaciji niko normalan ne koristi opciju /cash ...

Nekada davno u prvim godinama KGB servera-a koristili smo zlato kao valutu, eto primera da bi zlato moglo ici na /cash ili emeraldi recimo ... ali to je sada druga tema.

Tvorci Minecraft-a su sami osmislili raritet dijamanta po načinu na koji je predvidjen da se on koristi u igri , a kada već na serveru postoji anti x-ray i nema nelegalnog načina za sticanje dijamanata, onda je sva odgovornost retkosti dijamanta pala na same kreatore igrice, i smatram da nema potrebe za ovakvim modifikacijama.

Srećni praznici.

Lepo si sve to napisao, priznajem. Stvar je u tome što nemaju svi igrači taj problem, ono što mi vidimo jeste definitivno preciznije nego što pojedini igrači vide. Vec par igrača ima sasvim dovoljno dijamanata, potrudili su se, kopali su i nasli ih. Cak i ingame kada si pisao mnogi su ti se suprostavili i rekli upravo ovo sto ja sada pisem... Svaka sezona ima svoje obelezje, ovo je oznaka ove sezone. Cene za /cash i claim blokove mogu biti korigovane u skladu sa ekonomijom, ali ništa pored toga. Dijamanata ima manje, ali svih ostalih ruda ima u izobilju, pogotovo golda, irona i coala. Po prvi put na serveru se nalaze dijamanti po 1000+ cenama, i to 1 dijamant. Ne zaboravi da ste gomilali chestove blokova, poklanjali i prodavali za 4.5... Sad treba biti džek i pokloniti dijamant. Što se tiče tvoraca Minecrafta, oni su napravili sandbox igru, a ona podrazumeva upravo ovo sto mi radimo od nje, nasa verzija zabave... Tu je uvek token shop koji omogucava igracima da svojom igrom dodju do diamond armora, čak ako nikad ne zele ni da ga traže, a tu su i crateovi...

• Like 1
  • Sad 1

Mislim da se veliki deo igraca slaze sa mnom. Usprotivili se moderatori da se opravdaju 😂 , a server ne cine samo oni, potrebna je zadovoljna populacija igraca  - Zivi bili pa videli 😉. A sto se tice 1000 $ za 1 dmd mislim da nisi shvatio shalu dule :D.

Nije nuzno da dijamant bude taj ajtem koji mora da bude redak , kad postoji tolko jos dosta redjih itema, moze da bude fazon "Budi dzek pa pokloni elitru/bikon"  i slicno ...😛

Za crateove nisam znao, mislio sam da se dobijaju samo oni beskorisni banner patterni na koje sam protracio 3 epic kljuca,  ali opet mislim da je veca car kada ih iskopas nego dobijes pomocu crate-a. 

Nemam problem s dijamantima manje iskopaju svi tkd to je ekonomija, ali bez mineshaftova se ubijes kopajuci u dosadi nekad vredi i malo prolutati kroz shaft odmoriti od lupkanja kao i monumenti(sad moze da se vrati fish market predpostavljam da je izbacen zbog ovog) sto su izbaceni nema sponge jako bitan item za nas koji volimo da se igramo vodom. Isto tako znam da ovaj komentar nista nece promeniti jer svet je vec generisan takav kakav jeste i to je zavrseno trenutno ima igraca jer je rr ali nekako ne vidim na duze staze da ce se zadrzati ukoliko se ne ubaci nesto zanimljivije za sve ovo sto je izbaceno.

PS. ako moze anti afk da se poveca na 10 min nekad se ceka da nesto poraste posto moras biti tu sta cu skakutati oko njega hh ili jednostavno pises u igri kikuje te, te da se ispece ovo su neki od primera to je neko solidnije vreme od trenutnog a vama nista ne znaci.

Svaka cast onome ko je osmislio sve ovo. Upropastio je igru definitivno. Namucis se da nadjes dmd da bi on jednostavno pukao. A nema ni pecina. Gde to ima? Kopanje je bilo najzanimljivije ali sa svim ovim vasim "inovacijama" vise definitivno nije. Kazes da ima drugih ruda / gold, iron i ostalo? Ali sta ce mi koji k oni. Nema dmd ni za osnovne potrebe a tek za prodaju. Ako nema za prodaju nema ni para. Od cega cemo onda prosiriti klajm? Ne volimo svi na serveru da se jurimo i ubijamo. Neki vole i da grade ali to koliko vidim vise nece biti moguce. Bolje da nista niste ni dirali...

@wotermelon Sponge nije izbacen, samo ga sada mozes naci na malo drugaciji nacin. Sada se nalazi u mesi sa jos nekim vrednim lootom. Ima ga dosta tamo tkd ako ti treba samo treba da potrazis mesu (badlands), ni pre nije bilo tako lako doci do njega :D 

@FireGirl Ako nisi videla, ubaceno je da se sada emeraldi prodaju umesto dijamanata. Jedan emerald kosta 4.5$, a jedan emerald blok koji prodajes je 40.5$. Uskladili smo tako da jedan emerald kosta koliko i jedan claim blok. Mozda na prvi pogled izgleda kao jako mala cena, ali do emeralda je lako doci. Dosta villagera sa razlicitim profesijama kojima mozes prodati mnogo raznovrsnih blokova. Takodje, ako zelis vise dijamanata, mozes ih unistiti tnt-om. Tada dobijes svaku rudu. Primera radi, ako nadjes 5 ore dijamanata, razneses ih tnt-om i dobices svih 5 dijamanata.

• Sad 1