Jump to content
Mentalist

PRIJEDLOG: Warp Info za Faction server?

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi izrade /warp info za faction kojeg radim na creative-u trenutno.

PRIJE SVEGA !

CILJ mi je prvenstveno pružiti korektne informacije za plugine koje server koristi odnosno za one koje su custom podešene

(ne sve, ali bar za one bitne se ne znaju točni podaci.. mining, fishing, alchemy su vjerojatno na default, ali Axes, Swords, Archery, Unarmed vjv. nisu budući da su se mijenjali prethodnih sezona...)

Primjer: podaci od prethodnih sezona...

2020-02-12_23_26_06.thumb.png.925c04ae2c7590b0d6c563485a9453b3.png2020-02-12_23_26_17.thumb.png.eafaaf632e86589bb37cf03ed39da8a5.png 2020-02-12_23_30_02.thumb.png.33a650d4bd12ddd2cd58aa7ab9f35bf6.png

Uglavnom... na git.hub-u sam gledao original source code od verzije mcmmo plugina koja se koristi na serveru, ali ne sam plugin koji je live na serveru jer je od custom mijenjan 

poput Axes ili Unarmed skillova... na slici ispod su originalne vrijednosti dostupne na linku ispod.

Mcmmo1.thumb.PNG.1f7c7b5155e653918c9c4a88e58bc843.PNG   Mcmmo2.thumb.PNG.77837f14d15c07f84e66031b80510e68.PNG

https://github.com/mcMMO-Dev/mcMMO/blob/master/src/main/resources/advanced.yml

https://github.com/mcMMO-Dev/mcMMO

Dakle, problem je u tome što nemam pristup pravim vrijednostima koje su zapravo na factionu, a htio bih što preciznije napisati sve informacije za mcmmo plugin + plugin za rune.

Ne vidim ništa loše u tome da igrači budu točno informirani o pluginima s kojima igraju niti način na koji bi ih netko exploitao... na kraju krajeva

postavke se daju promijeniti ako je nešto op/broken/unbalanced/exploit itd... ponavljam, cilj mi je TOČNOST informacija!!!

+  Planirao sam ubaciti hrpu tajnih soba, prolaza, jump scare-ova i hrpu drugih fora stvari...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve što mi treba  je source code, poput onog na linku gore, odnosno kopiju mcmmo i runes plugina... naravno ne direktan pristup njima... jer tražim samo točne vrijednosi koje su aktualne na serveru

pa ću se dalje sam snalaziti oko pisanja sign-ova.

Volio bih čuti i mišljenja igrača o ovome pa vas molim koju minuticu da ostavite komentar ispod.

Mentalist

• Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1

Lep predlog, dobar je i pomocice novim igracima kao sto kaze velix95.

Edited by ValidIsBack

Podrzavam. Poceo sam da pravim /f i ogradjujem ga obsidianom i ne znam da li moze da se probije TNT-om ili ne, jer nemam tacnu informaciju o pluginima na serveru. Na default modu, obsidan je neunistiv TNT-om, ali ovde mi neki igraci tvrde da je moguce. Potrebno je da napisete spisak plugina i izmene koje ste pravili, kako bi mogao da se adekvatno zastitim od grifovanja, a ne da me neko iznenadi koriscenjem mehanike koja nije u bazicnoj igri, a iz nekog je plugina za koji uopste nemam informaciju da je ubacen.

Moglo bi se napraviti nesto slicno,ali za ovo deljenje informacija od plugina se ne slazem.

Molim da se ovaj komentar ne shvaća osobno, samo se ubacujem u debatu s par metafora koje će UKAZATI na problem NEDOSTATKA INFORMACIJA vezanih uz mcmmo i plugin za rune.

Pa krenimo:

1. Natočiš goriva za auto i ne znaš koliko si platio, koliko si natočio i koliko će ti trajat

2. Igraš League Of Legends i za niti jedan spell ne piše koliki dmg radi + one fore ako radi  %true dmg, %health, %missing health i ostalo da ne nabrajam....

3. Ideš pisat ispit i ne znaš za koje gradivo se odnosi

4. Dostavljaš pizzu, ali ti nije rečena adresa na koju ju trebaš dostavit

5. Ideš u prodavnicu kupit nešto i na policama nema cijena nego samo imena proizvoda.

6. Znaš da imaš školu idući tjedan, ali ne znaš koja si smjena.

7. Znaš da si alergičan na nešto, ali ne znaš na šta.

8. Ideš se nać s curom, ali ne znaš kada i gdje.

9. Igraš CSGO i moraš defuse-at bombu, a ne znaš na koji objective je postavljena.

O čemu mi pričamo... kako točne informacije za silne dmg modifiere koji su u igrici, šansa za critical hit, šansa za efekt od rune ili BILO ŠTO drugo mogu negativno utjecati na faction.

Jedini argument protiv toga može biti skrivanje postotaka za dobivanje određenih itema iz epic / rare / vote / normal / faction crate-ova iako to nisam ni spominjao s razlogom.

Neka logika je da za bolje stvari imaš manju šansu da ih dobiješ, koliko manju.. ne znam. I to je uredu jer da se te šanse znaju... možda bi manje igrača bi kupovalo key-eve.

Isto vrijedi i za poker / kladionice... šanse za dobitak i koeficijente... neću u ovo ulaziti...

Zato mcmmo i plugin za rune nemaju nikakve veze s tim i server ne može ništa izgubiti od dijeljenja tih podataka koje bi bili dosptupni svim igračima u budućem /warp info-u.

Ukratko nemoj samnom da jedes go#na druze. (dap znam) :D

KGB Minecraft veoma dugi niz godina koristi razne pluginove koji su kodirani od strane njegovog staff tima.
Mnogim javnim pluginovima smo modifikovali kodove.
A sve to u cilju da bi vama pruzali ugodan, unikatan dozivljaj i samim tim igru na nasem serveru ucinili zanimljivom i posebnom.

Vi kao igraci dobijate informacije koje su vam potrebne, sve ostalo je vama nebitno i bezpotrebno da znate.

To kako smo mi sta podesili, koje pluginove koristimo, kako smo nesto napravili i slicno nismo duzni nikome da pricamo i aludira samo na to da osoba koja zeli tako detaljne informacije pokusava da nadje neki propust ili da ukrade stvari za neki svoj kikiriki server.

Evo kako sve ovo tvoje zvuci (posto si i ti vec davao slicne primere):
 - Zovi coca-colu i trazi im recepte, koje tipove masina koriste za punjenje flasa. Jer ti kao njihov potrosac moras da znas od kog metala je koja masina i kakva je procedura pravljenja iste jer si mozda alergican ili imas neki psiholoski problem, gde ako ne znas svaku informaciju imas problem da to i konzumiras.

- Posalji poruku google support timu da ti daju source od youtube-a, jer tebe kao mladog programera bas zanima kako su oni ceo taj njihov sistem napravili i to su neke informacije koje oni ne treba da kriju od tebe, jer ti neces da napravis youtube2 nego jedostavno samo da znas kako to radi, kako se to kompresuje jer tvoj video koji si upload kod njih je osetljiv i ako kompresija nije onakva kava ti kazes da treba mozda ce se zeznuti prikaz tvog video snimka i onda nije to to, zar ne?

- Udji u mercedesovu fabriku automombila i raspitaj se od koga nabavljaju koji deo, platno za sedista, federe za ista, kablove, boju karoserije, plastiku ko im lije i pravi i slicno, jer je tvoja koza osetljiva i mozda ce izazvati neki osip. Ali ako oni tebi kazu bas svaki detaj ti ces onda znati da li smes da udjes u takav auto.
O cemu mi pricamo taj majmun sto pravi taj auto mora bre da ti da svaku informaciju i lepo hronoloski da ti objasni svaki detalj jer to ne moze negativno uticati na njega.

- Banka? Sta bre banka, ima da mi daju spisak svih sefova oko mog, koja je legura ko je pravio, (ne mora kombinaciju sefa iz bezbednosnih razloga).
  Da se lepo svaki sef oko mog otvori i da vidim sta je tu stavljeno, sta ako je neko stavi robota sa busilicom ili bombu.... eeeej.
  Alarme jel ima? Ko ih je ugradio? 
  Video nadzor? Ko bre to kontrolise? 
  Hocu spisak lepo Jer ti ipak hoces kod njih da iznajmis sef i da drzis svoje dragocenosti koje su tebi od neprocenjive vrednosti i oni mora da tebi to daju, jer ti u suprotnom neces vise uci bre kod njih.

Pa ce ti ljudi lepo i smireno objasniti zasto nisu u obavezi da ti kazu bas sve.

Malo sam bio raspolozen da kenjkam ali mislim da ste shvatili sustinu koliko sve ovo suludo deluje.

Hvala.

SilentX88   
One of coordinator of most popural and most unique minecraft server on Balkan region.

(volem da crvcnem kad su ovakva pitanja pa to ti je)

• Like 4
  • Haha 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...