Jump to content
Farzeer

Survival Bug Report

Recommended Posts

Nismo dobili ni claim ni teleport u end 2020-01-26_00_47_37.thumb.png.63c2c3ea7d61cd5888c082aad9515aa2.png

Na koji nacin je zmaj umro, cisto da mi pomogne u resavanju problema? Mislim na poslednji udarac, da nije sam sebe ubio?

Umro je sam od sebe kad je valjda prosao kroz kulu

1. Kada treba da se ide u end, potrebno je 12 perli, barem tako pise. Server to zahteva, ali uzme samo 8, 4 ostaju inv.

2. Ako moze nekako random teleport u end da bude na bezbednom. Teleportovao me je blok pored voida na kordama x: -1428 y:34 z:2334. Naravno, desio se lag i pala sam u void dok sam pokusavala da odem na sigurno.

3. Igrac @Artur nije dobio teleport u end, iako je naneo poprilicnu stetu zmaju. Zmaja je ubila raketa, sto je malo glupo. Predlazem da rakete ne povredjuju zmaja da se ovo ne bi ponovilo jos neki put. Mozda treba paziti kada zmaj ima malo health, ali on odleti i ubije ga raketa. Nije fer da neko ne ode u end iako mu je naneo dosta stete. 

https://prnt.sc/qt94pn na slici se vidi da igrac nije dobio tp zato sto server nije prepoznao koga treba tp. 

• Like 1

Teleport u end dobijaju samo osobe koje su last hit zmaja. Koliko god da je prethodno nanet dmg, ako osoba nije hit zmaja na kraju nece dobiti tp. Nekoliko osoba nije dobilo tp zbog toga, naneli su zadovoljavajucu meru dmg-a. Ako moze to da se popravi da svako dobija tp, a ne samo last hit.

• Like 1

Pitanje u vezi famoznog enda.

Napokon nadjoh elitru, sve sredih, poleteh u endu (ne glavno ostrvo, nakon ubijanja zmaja sam lutao) i leteo sam sto vise, bio sam preko 400 blokova, leteci ka 500, kako bih imao lep i gladak spust, kada se samo prekinulo letenje na 500 visine i maltene kao cigla, pao i umro.

Pad nije bio padanje, bio je teleport  u pod, ali na tacnim coord kde sam bio. Samo se Y vrednost pretvorila sa 500 u 60 (pod) za 1sec. Da sam padao, to bi bas trajalo. Nit sam mogao vatromet da kliknem nit upalim ponovo glide za tu 1 sekundu teleporta.

Posto je proces mucan i end lisen elitri, samo da znam, posto sam je izgubio nakon celih 2min leta. Imsa li limit visine?

Problemi sa zmajem bi trebalo da su reseni, sada i pokazuje u action bar-u ko je trenutni target, odnosno top damage...

Za portal, nikad nece portati u void, vec uvek na blok, e sada verujem da se ponekad zadesi da te baci na zabaceno ostrvce, ali to je nesto na sta nije moguce uticati, najbolje da kod sebe imas neku kolicinu blokova za put. 

Sto se tiče visine, maksimalna visina gradnje je 256 blokova po default, što se tiče granica letenja i tako tih eksperimentisanja https://minecraft.gamepedia.com/Altitude

Ne znam da li je ovo bug ali danas sam isao da lovim token za zmaja i kada sam ubio ghasta dobio sam token i posle par minuta sam ubio 4 withera i opet sam dobio poruku u c hat-u da imam token za zmaja,da li je moguce da imam vise tokena u isto vreme ili je to bug?

Nije Bug, samo te obavestava da je mob dropao token, ako ga vec imas to je to, nista ne dobijas...

PvP toggle sada imaju sve donatorske grupe.

PvP toggle sada imaju svi igrači ispod level-a 5.

Igrači koji su ispod level-a 5 svaki put kada uđu na server zaštita im se automatski aktivira, ukoliko žele da je ugase moraju to svojevoljno da odrade.

Ubačen zatvor za spawn kill prekršaje, ukoliko ubijate istu osobu iznova i iznova bićete prebačeni u zatvor iz kojeg ne možete izaći narednih 12h, iz zatvora nije moguće vršiti komande niti učestvovati u chat-u, item-e ne gubite. Iz zatvora je moguće izaći pomoću kaucije koja košta 2150$ preko /help komande. Ikonica se pojavljuje samo kada ste u zatvoru.

• Like 1

Ne znam da li je ovo bug sad ali,kada pritiskam space i skocim sa neke visine navodno mogu da letim iako nemam tu claim i to ako bas brzo pritiskam space kao da letim..

Ukoliko si u claimu i u njemu uključiš fly, kada izađeš iz claima desiće se to što si napisao, to ne može da se fixa ali ne pravi nikakav problem.

Prepravka na prethodno, ukoliko ubijete igrača postoji 50% šansa da odete u zatvor. Ne postoji više combat tag koji će vas kažnjavati, tako da ukoliko vas neko napadne a vi želite po svaku cenu da izbegnete PvP možete izaći sa servera u toku borbe i nećete biti kažnjeni.

• Thanks 1

.... mislim da je bug .  Stigao do end city  otisao na brod pripremio elytru stavio je na sebe uzeo ender dragon head i sletio normalno 30ak blokova od city - a  na cistinu htio da sredim inv da pstavim ender chest. Pritiskom na F5 da vratim kameru u 1.  lice (jer sam letio sa pogledom iz 3.lica) automatski me tpa u pakao.  Nisam pao, nisam se zabio u pod, nije me enderman ubio, nije meteor jednostavno instant kill pritiskom na F5.  Nemam slika jer je to bilo ono gruh odjednom a itemi su tamo na mjetu smrti.

Prvo što sam hteo da pitam jeste da li te je možda pogodio meteor, ali kažeš da nije, kad tačno se sve ovo desilo?

Sinoc nakon rr ubijali smo zmaja ja u toj akciji nekoliko puta rip ali sam se vracao i nakon sto smo ubili zmaja dobili smo tpa u end.  Ma nista nije bilo ni meteor niti sam pao kao sto sam napisao gore ti imas pristup log file-u provjeri.  Naravno, ne bih ovo prijavljivao da ne gubim iteme na ''neposten'' nacin. I jos jedna bitna stvar : ja sam bio u endu dok su neki igraci ponovo spawn zmaja i ubili ga .  Da li je se granica pomjerila to ne znam ali taj end city je bio blizu granice.  Uz granicu od gotovo 6k cuo sam zmaja kao da sam na glavnom ostrvu sa njima - isto malo cudno.

Imam da prijavim bug, ili sta god ovo dodje.

Izbacilo me sa servera tokom igre, bio sam na koordinatama 10k x 10k+ otrpilike, opet sam se join, medjutim spawn sam se na ovim koordinatama koje su na slici, u netheru medju bedrockom.
Full invetory je nestao, sve zajedno sa armorom koji sam imao na sebi.

2222.png

Problem je rešen, ako mogu nekako da ti nadoknadim nesto od itema, javi mi se ingame. Pozdrav.

Da se doda kao "/join survival" komanda (nekada prije je bilo /join creative kada je bio prepun) da igraci ne moraju spamovati /survival svaki sekund da bi usli, to bi ih dodalo na listu cekanja

• Like 2

1 hour ago, wotermelon said:

Kada razbijate ore na mjestu gdje nemate dozvolu (neciji claim) dobijate exp iako ne razbijete blok i tako moze do besvijesti.

pogresna tema tamo pardon

Posted (edited)

LLDkX.png 

Dobar dan zelim svima vama. Ne znam da li je ovo gore bag ili sta ali kada ubijemo zmaja ne dobijamo tpa na drugo ostrvo ubijao sam zmaja sa igracom XxShadowYTxX, Srdacan pozdrav sa prvog mesta. ❤️ :) 

Edited by YouTuber54