Jump to content
Lt_Hammerman

BALANS — Pobuna i Kanalizacija

Recommended Posts

Ukoliko imate bilo kakve predloge vezane za BALANS između stražara i zatvorenika na Prison serveru, molim vas da ih ovde napišete.

Pod "balans" misli se na ravnotežu između dve strane na pobuni i kanalizaciji, tako da ni jedna strana nije ni previše jaka ni previše slaba. Naš cilj je da dobacimo što je bliže moguće toj ravnoteži, jer perfektno stanje stvari nikad se ne može postići.

Kako bi ova tema bila pregledna svi spam komentari u njoj biće uklonjeni. Takođe vas molim da navedete argument zašto želite nešto da se doda i da obrazložite kako bi to pozitivno uticalo na balans. Predlozi bez argumenata nam ne znače mnogo.

Ukoliko vam se neki predlog sviđa ostavite mu "LIKE" na komentar, nemojte spamovati "Slazem se" jer tako tema postaje samo nepregledna.

* Ukoliko ne odgovorimo na neki predlog to ne znači da ga nismo pročitali. Realizacija predloga nije laka i na svemu tome mora mnogo da se radi pa zato ne odgovaramo odmah na neke predloge.

Ja mislim da bi se guardi trebali menjati na odredjeno vreme od 3-7d

zato sto nas ima puno na listi da svako moze biti kolko oce.

Ja mislim da treba da stavite nekog jaceg igraca u G ako je vecina njih slabijih a ne ako je po listi naredni slabiji vi im dodate jos slabijeg...

Predlazem da se ubaci nov A potpuno nov i da bude malo laksi,A je pretezak ne mozemo ga ugasiti.A i da resite problem balans GUARD-INF,gubimo zaredom vec 1mesec i vise.Hvala!

Predlazem da se ubaci nov C posto je lako da Guardi ugase C blok

Što se tiče sistema za ubacivanje guarda, on se verovatno neće menjati, naravno unapređenja su moguća ali neke drastične promene se verovatno neće desiti u skorije vreme. Takođe guardi neće biti izbacivani na osnovu (ne)gašenja blokova, bilo je mnogo diskutovanja na tu temu i na kraju smo došli do zaključka da je trenutni sistem najbolji, jer u njemu mogu da opstanu i slabiji i jači stražari.

Nove guarde ubacujemo po potrebi. Nema potrebe da u ovoj temi predlažete ubacivanje novih guarda, to je nešto što mi kao staff pratimo i igrači ne moraju da se opterećuju oko toga - mi smo sasvim sposobni da sami odlučimo o tome. Isto važi i za blokove.

Ova tema je prvenstveno namenjena univerzalnim predlozima, a ne onima koji se odnose samo na trenutnu situaciju (ubacivanje guarda, menjanje blokova i slično). Ukoliko neko ima takav predlog nek ga napiše i on će biti vrlo brzo razmotren. Pozdrav.

Imam par predloga vezanih za POBUNU

1.Da se stvori prosecan broj guarda i da se postuje makar neki bili jaki neki slabi npr. 7 guarda da uvek bude i da to bude max broj guarda.

2.Da se srede blokovi tako da se postuje raspored A-B-C-D (jer koliko znam trenutno A i B su najtezi blokovi). Da pojasnim malo, A-najlaksi, B-malo tezi od A (da se skloni parkur i ostavi samo lavirint kao pre) , C- srednje tezak, D-najtezi

3.Da se ukloni zastita jer je upropastila pobune na strani guarda (gube vec duze vreme). Znam da je to nova stvar ali zamolio bih da se skloni nakon odredjenog vremena.

To je to od mene za sad, pozdrav :D 

Edited by urke007

3 hours ago, urke007 said:

1.Da se stvori prosecan broj guarda i da se postuje makar neki bili jaki neki slabi npr. 7 guarda da uvek bude i da to bude max broj guarda.

2.Da se srede blokovi tako da se postuje raspored A-B-C-D (jer koliko znam trenutno A i B su najtezi blokovi). Da pojasnim malo, A-najlaksi, B-malo tezi od A (da se skloni parkur i ostavi samo lavirint kao pre) , C- srednje tezak, D-najtezi

3.Da se ukloni zastita jer je upropastila pobune na strani guarda (gube vec duze vreme). Znam da je to nova stvar ali zamolio bih da se skloni nakon odredjenog vremena.

1. Nažalost ovo nije izvodljivo zato što se balans konstantno menja pa se tako menja i potreba za novim guardima.

2. Ovo i jeste bila originalna ideja, trenutno je ne poštujemo ali možda je budemo poštovali u budućnosti. Opet, blokovi zavise od trenutnog balansa, pa  je stoga trenutna situacija dovela do trenutnih blokova.

3. Sa obzirom na ogromnu podršku koju je zaštita imala, ona neće biti uklonjena. Problem trenutnog balansa rešavamo na druge načine — ubacujemo nove guarde ili menjamo blokove. Pozdrav.

1. Sklanjanje kb2 sworda iz upotrebe!

2.Ako moze da se ubaci neki cloth sword za guarde,npr kao royal samo sto ne mogu da dobijaju INF kada ubiju GUARDE.

3.Novi prolazi.

4.Povecanje cene zastite,i dodavanje npr. poena(ubijanje guarda 1 poen) i tako 5 poena i sa tim da se uzima zastita.

5.Prosirenje da se dodaju nove zamke koje ce guardi da placaju kao sto  ima sad 4 zamke.

To je to od mojih ideja !!!

Ja bih predlozio da se naprave novi prolazi za guard, jer su ovi ostareli i svaki igrac zna za njih..*sem pocetnika*. Ako treba detaljno il da predlozim odakle dokle bi vodili ne bih bas na forumu jer ovo moze svako da procita..

Edited by urke007

5 hours ago, San_YT said:

1. Sklanjanje kb2 sworda iz upotrebe!

2.Ako moze da se ubaci neki cloth sword za guarde,npr kao royal samo sto ne mogu da dobijaju INF kada ubiju GUARDE.

3.Novi prolazi.

4.Povecanje cene zastite,i dodavanje npr. poena(ubijanje guarda 1 poen) i tako 5 poena i sa tim da se uzima zastita.

5.Prosirenje da se dodaju nove zamke koje ce guardi da placaju kao sto  ima sad 4 zamke.

To je to od mojih ideja !!!

1. Ne verujem da će se ovo desiti, nema razloga da brišemo bilo koji enchantment.

2. Razmotrićemo.

3. Verovatno će biti urađeno u budućnosti, ne znam tačno kada. ( EDIT: ništa ne obećavam što se vremena tiče, možda bude u daljoj budućnosti, možda u bližoj, videćemo. )

4. Najverovatnije se neće desiti jer je zaštita nešto što svako treba da može da priušti sa obzirom na to da igrač bez zaštite praktično ne može normalno da igra pobunu.

5. Razmotrićemo.

1. Izbaciti i5 clothovima kb jer sad u ovom trenutku 90% servera ima i5 rank i nije im potreban op da bi ucestvovali u pobuni i smetali guardima cak i vise od pojedinih op igraca na koje koristimo kgb guard

2.Vratiti armore u guard shop jer ako guard igra obe redovne pobune u 15h i 21h on mora da potrosi barem 12 armora(2x6) da bi ucestvovao ravnopravno u pobuni i da bi @Lt_Hammermanprocenio da se trudimo jer za platu mi dobijamo 3 armora dnevno i ako ne kupujemo ne mozemo da ucestvujemo a infovci armore prodaju po 100-150k sto je pretesko izdvojiti jedino da spavamo na serveru i kopamo bez prestanka sto ne verujem da bi iko radio.Mislim da inf igracima ne treba da se vrati kupovina armora u shopu ili da se stavi na 100-150k jer oni zbog stalnog vote-partya dobijaju papire i aktaju pobune kad god ona moze da se aktivira i dobijaju free 150k jer ako guardi igraju i vandredne pobune njima ce trebati po dc armora fixanih na dan sto je tek nemoguce i posebna prica

3.Blokovi su takodje nerealno teski,blok A je nemoguce zatvoriti definitivno ako je vise od 5-10 igraca u njemu jer te gurnu dole i onu lavu iz koje je pretesko izaci merdevine su otezane i kad se popnes ceka te cloth/op sa kb swordom kojim te vrati nazad i tako u nedogled.

Nadam se da ce se bar 1 od ovih predloga ispostovati jer svi guardi gube zelju za igrom jer iz meseca u mesec nerfujete guarde.

On 26/03/2020 at 12:38, baqppy said:

1. Izbaciti i5 clothovima kb jer sad u ovom trenutku 90% servera ima i5 rank i nije im potreban op da bi ucestvovali u pobuni i smetali guardima cak i vise od pojedinih op igraca na koje koristimo kgb guard

2.Vratiti armore u guard shop jer ako guard igra obe redovne pobune u 15h i 21h on mora da potrosi barem 12 armora(2x6) da bi ucestvovao ravnopravno u pobuni i da bi @Lt_Hammermanprocenio da se trudimo jer za platu mi dobijamo 3 armora dnevno i ako ne kupujemo ne mozemo da ucestvujemo a infovci armore prodaju po 100-150k sto je pretesko izdvojiti jedino da spavamo na serveru i kopamo bez prestanka sto ne verujem da bi iko radio.Mislim da inf igracima ne treba da se vrati kupovina armora u shopu ili da se stavi na 100-150k jer oni zbog stalnog vote-partya dobijaju papire i aktaju pobune kad god ona moze da se aktivira i dobijaju free 150k jer ako guardi igraju i vandredne pobune njima ce trebati po dc armora fixanih na dan sto je tek nemoguce i posebna prica

3.Blokovi su takodje nerealno teski,blok A je nemoguce zatvoriti definitivno ako je vise od 5-10 igraca u njemu jer te gurnu dole i onu lavu iz koje je pretesko izaci merdevine su otezane i kad se popnes ceka te cloth/op sa kb swordom kojim te vrati nazad i tako u nedogled.

Nadam se da ce se bar 1 od ovih predloga ispostovati jer svi guardi gube zelju za igrom jer iz meseca u mesec nerfujete guarde.

1. Trenutno nema potrebe za ovim.

2. Nema razloga da dodajemo ovo — trudite se malo sami da pravite iteme, ne može sve na tacnu.

3. Ukoliko procenimo da je potrebno olakšaćemo ih. Ipak, za sada nemamo takve planove.