Jump to content
Uloguj se da pratis ovo  
kachamak90

Trgovina i zarade na PvE

Recommended Posts

Hteo bih da pokrenem temu, jer me intresuje odaziv zajednice i misljenje admina, na koj nacin bi zeleli da server funkcionise.

Ono sta mene muci i na sta zelim da se obratim u temi su male cene otkupa itema u zadruzi.

Razumem zadrugu koja daje male cene otkupa itema, da bi promovisala trgovinu medju igracima, to podrzavam, kao i mogucnost da ako se otvori shop zadruga za prodaju, nekih itema mozda da nema, da bi terali igrace da igraju intenzivnije i rade, kao sto su nepostojanje beacona mozda, spawn egg-a ili slicno, da moramo rucno da lecimo seljake, ali tu se javlja drugi problem na koj cu da napravim digresiju u sledecem pasusu.

Svi znamo da ne treba da pravimo velike kontrapcije, da ne bi izazivali lag na serveru ili drugim igracima koji im pridju. To je skroz legitimno i TOTALNO podrzavam. Mozda nije moralo da bude izvedeno istrebljenjem slime-a, jer i bez njega, lako je napraviti lag nekim farmama. Ja sam napravio farmi sa redstone torch, koja je zbog cestog rada, terala server na cesta racunanja promene svetla, sto je veoma opterecavajuce, nisam razmisljao, dobio sam istrukcije da drugacije resim, koje blokove da koristim, to sam uradio, porusio sam farmu koju sam danima zidao, nema problema, zato sto to sta sam napravio argumentovano smeta. Napravio sam drugu farmu, koja koristi sto prostiji mehanizam, sa sto manje pokretnih delova i sto redjim akcijama. Maksimalno korektna i lagana po server.

Vracam se na male cene otkupa. Cak iako smo ispostovali sva pravila i ne pravimo farme koje su zahtevne po resurse servera, cene otkupa u zadruzi su tako male, da te farme moraju da su enormnih proporcija, da bi mogla ikakva smislena cifra da se zaradi. Dupli chest cobblestone, za koj prosecan igrac koliko alata mora da potrosi i koliko vremena igranja, donosi 32e. Dupli chest resursa koj moze da da automatska farma kao sto su pumpkin ili trska, daju po 70e za dupli chest. Da bi se taj dupli chest napunio, a da nisu sati potrebni, farme opet moraju biti enormne i imati po 1000 pistona i vise. Sto nas vraca na problem izazivanja laga na serveru i tu se stvar vrti u stranu...

Mi kao igraci, imamo dva izbora. Da li cene itema kojima trgujemo, smanjimo u mikro i cenimo u decimalama iza nule, iron da otkupljujemo za 0.1, coal za 0.05, za stak coal 3e, da idemo u sve sitnije i sitnije, da bi mogli da trgujemo slobodno u odnosu na cene u zadruzi, umesto da baratamo normalnim, celim brojevima, koji su na dostupni. Da kazemo 4, 10, 100e...
Druga varijanta koju imamo je da pravimo mega farme da bi mogli da odrzimo te cele brojeve i trvoali iznad cifre manje od 1e za neki item, sto sigurno nije resenje, zbog laga i velikih masinerija.

Moj razlog zasto bi priliv novca u server trebalo da je makar malo veci, je da bi igraci koji se bave farmama, mogli po smislenoj ceni da otkupljuju iteme od igraca koji ne koriste farme, kojima je trgovina i novac najzanimljivi aspekt igranja. Da ne moraju da igraju godinu dana i prave zagusenje na serveru, kako bi se osetili da napreduju i ucestvuju. Cela stvar ce pospesiti trgovinu umnogome i ograniciti potrebu za velikim farmama. Brinuti da li neki igrac ima maksimalnu svotu novca je besmisleno, jer ako postoji zadruga za otkup, a on ima taj novac, on ce ga trositi masovno na iteme koje ne zeli da farma i trosi vreme na njih, kao glowstone ili kvarc, tako da ce i odliv istog novca sa servera biti proporcionalan, trgovina zivlja i potreba za velikim farmama manja. Jedina posledica novca od farmi bi bila veci broj blokova u igri, koje bi "bogatuni" kupovali iz zadruge, kao prizmammarine, sea lantern i slicno... Sto ne utice na rad servera ni najedan nacin.

Tako da bih apelovao na ideju, da se razmitri povecanje i moguca zarada na nekim resursima, makar malo vec od ovoga sta je trenutno, da ne bi morali da trgujemo u mikrotransakcijama od po 0.05e za stak ili slicno, da bi kasniji otkup itema iz zadruge imao smisla i da bi trgovina medju igracima bila intenzivnija i zadrzao se aspekt da neki aktivniji igraci i stariji, sa farmama, mogli da donesu zadovoljavajuci osecaj kada otkupe item od pocetnika ili mladjih igraca, koji ne zele da igraju intenzivno ili nemaju uslova, i da im pomognu da se osecaju ukljucenijim u ceo proces. Cifre kao 0.00 kada se pogleda /jobs info ne ulivamu mnogo motivacije za igrom.

Hvala i molim Vas, nemojte da zapalite temu komentarima i osudama, poenta je da je stvar zanimljivija za sve nas, a ne da izmisljamu krivicu. Admini imaju puno pravo da donose samostalno odluke, kao sto i nas niko ne primorava da igramo na njihovim serverima ili trosimo vreme sa predlozima, niti da moramo da ucestvujemo u zajednici.

Hvala svima i srecno kopanje!

• Like 2

Podeli ovu poruku

Link od poruke
Podeli na drugim sajtovima
1 hour ago, kachamak90 said:

Razumem zadrugu koja daje male cene otkupa itema, da bi promovisala trgovinu medju igracima, to podrzavam, kao i mogucnost da ako se otvori shop zadruga za prodaju, nekih itema mozda da nema, da bi terali igrace da igraju intenzivnije i rade, kao sto su nepostojanje beacona mozda, spawn egg-a ili slicno, da moramo rucno da lecimo seljake, ali tu se javlja drugi problem na koj cu da napravim digresiju u sledecem pasusu.

sa ovim se slazem, i sam se razmatrao da postavim ovaj predlog na forum.

1 hour ago, kachamak90 said:

Mi kao igraci, imamo dva izbora. Da li cene itema kojima trgujemo, smanjimo u mikro i cenimo u decimalama iza nule, iron da otkupljujemo za 0.1, coal za 0.05, za stak coal 3e, da idemo u sve sitnije i sitnije, da bi mogli da trgujemo slobodno u odnosu na cene u zadruzi, umesto da baratamo normalnim, celim brojevima, koji su na dostupni. Da kazemo 4, 10, 100e...
Druga varijanta koju imamo je da pravimo mega farme da bi mogli da odrzimo te cele brojeve i trvoali iznad cifre manje od 1e za neki item, sto sigurno nije resenje, zbog laga i velikih masinerija.

ako bismo to uradili, vise bi smo zaradjivali od jobs nego od toga, jedino solidno resenje je da se ZNATNO povecaju cene u zadruzi posto su nam velicine farmi ogranicene

• Like 1

Podeli ovu poruku

Link od poruke

Na osnovu čega određuješ šta je skupo, a šta jeftino...? Maksimalna svota koju igrač može da ima jeste 75 000 $, neki su već došli na 50% od te cifre, trenutno ne postoji shop, cene u shopu nisu formirane, tako da mi nije jasno na osnovu čega dolaziš do zaključka da je neka cena visoka ili niska, da postoji shop pa bih razumeo da uzimaš u obzir tako što upoređuješ cene, ali ti sada zaključak donosiš na osnovu subjektivnih cena igrača i na osnovu cene u zadruzi, takođe da dodam da su cene prekopirane sa starog PvE servera, ni jedna cena nije promenjena ( već testirana ekonomija ). Novac koji se krece po serveru, odnosno cene koje se nalaze u shopu i zadruzi su one koje diktiraju ekonomiju, a ne obrnuto, da li ćeš ti 1 dijamant da ceniš 0.8 $ ili 8 $ je subjektivna procena koju ti donosiš upravo na osnovu cena u zadruzi/ shopu/ maksimalnom iznosu novca. Da razjasnim, trenutno je maksimalna svota 75 000 $ i cene su takve kakve jesu, da su cene u zadruzi veće, maksimalna svota bi bila viša i sve bi u igri koštalo više. Da dodatno razjasnim, koji god iznos da postavimo na server odnos maksimalne svote novca i potencijalne zarade kroz zadrugu/ poslove će biti isti. Tako da imao ti 75 000 i prodavao dijamant za npr. 8 $ ili imao 750 000 $ i prodavao dijamant za 80 $ ti je apsolutno isto, jer ćeš ti svoje iteme ceniti uvek na osnovu generalne ekonomije na serveru. 

Sve ovo što si napisao nema velikog matematičkog smisla jer nisi uvrstio kupovne cene, već donosiš zaključak da je nešto nisko samo na osnovu prodajne cene, u prevodu da je u shopu jedan dirt 50$, a u zadruzi 0.01, nije dobro, ne valja, odnos cena nije dobar i tu bi ovo što pišeš pilo vodu, ali ako je u shopu 1 dirt 0.05 $, a u zadruzi 0.01 $, već je druga priča. 

Da završim, cena u zadruzi je X cifra, cena u shopu je Y cifra, i te dve cene će uvek biti u odnosu 1:3 npr. ili koji se već odnos odredi bez obzira koje brojke su u pitanju.

Shop će svakako biti formiran u narednim danima gde će se naći svi oni blokovi sa W7, a biće dodati i novi. 

• Haha 1

Podeli ovu poruku

Link od poruke

@dushanbe

Ja samo kazem da mislim da cifre za iteme treba da budu blize celim brojevima u trgovini medju igracima, da ne trgujemo mi medjusobno sa 0.01, ako vec imamo mogucnost celih brojeva ili sa jednom decimalom. Kazem samo zbog moralnog aspekta malih igraca. Nije problem da spustimo ocekivanja i spustimo cene itema mi sami kojima trgujemo, da budu srazmerni farmama i slicno, samo kazem, bezveze je da trgujemo mikrotransakcijama, nije moralno bas boost da nekome das malu cifru za nesto. Emotivni osecaj kada je vec za iron trgovina da nije ni 1 necega, ni pola, nego 0.4, zvuci malo. Nije problem matematicka cinjenica da je to srazmerno ovome i onome :) Samo predlazem da istem vrednosti bude blizi broju 1 nego da iza zareza na nuli stoji jos nula...

• Like 1

Podeli ovu poruku

Link od poruke

Zbog estetike samog broja neko bi morao da provede minimum pola dana da prepravlja svaki plugin koji koristi novac, zatim par dana dok se ne otkrije šta je propustio, što se naravno neće desiti, a onda bi se našao neko kome bi bili lepši brojevi sa decimalama. Trenutno je najniža cena koju mi postavljamo 0.01 na dve decimale i tako ce ostati.

Poštovani ministre finansija Dušane Vujović,

Dajte da hleb ne košta 33 dinara, već 330 dinara, nekako mi je trocifreni broj lepši, a pravo da Vam kažem i lakši na oko, hajde nemojte da Vam bude teško.

Večito zahvalan, dushanbe7.

Podeli ovu poruku

Link od poruke
Guest
Ova tema je zaključana za nove odgovore
Uloguj se da pratis ovo